RT0402FRE0752K3L
Mfr.Part #
RT0402FRE0752K3L
Description
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
52.3 kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%